خرما پیارم

خرمای پیارم

 

پیارم نام یکی از ارقام (انواع)خرماهاییاست که در شهرستانحاجی آباد ازاستان هرمزگانواقع در جنوب ایران کشت می‌شود.

رقم پیارم از نوع تجاری و درجه یک بوده که به دلیل کیفیت مناسب و بازارپسندی یک رقم خاص صادراتی محسوب می‌شود. این محصول تاکنون به خوبی توانسته توجه بازارهای جهانی را به خود جلب نماید.این محصول پس از برداشت مقدار قابل توجهی از رطوبت خود را از دست میدهد و به شکل رایجی که معمولاً عرضه میشود ، تبدیل میگردد.

پوست نازک این خرما به رنگ قهوه‌ای تیره و با توجه به اینکه گوشت و پوست آن کاملاً به یکدیگر چسبیده‌اند، ظاهری زیبا و مطلوب دارد و فرایند شستشوی آن نیز به صورت کامل صورت می‌گیرد و با توجه به اینکه عمده قند موجود در آن از نوعفروکتوزمی‌باشد به راحتی و سرعت درسوخت‌وسازبدن استفاده شده و کسانی که یک بار این خرما را مصرف کرده‌اند به خاطر طعم بسیار خوب و ظاهر مطلوب و سایر خواص غذایی آن معمولاً مصرف کننده دائمی این خرما می‌شوند.

خرمای پیارم سرشار از مواد قندی، پروتیینی و سایر مواد معدنی بوده و از ارزش غذایی بالایی برخوردار است و به دلیل تحمل زیادنخلآن در برابر شوری، در سطح وسیعی از باغات حاجی آباد کشت شده‌است.

روستاهای برآفتاب، دهستان پایین وبالا، نیزار، درآگاه، گهکم، گنج و... در شهرستان حاجی آباد از نقاط عمدهٔ تولید خرمای پیارم هستند. برداشت این خرمااز اول شهریور ماه آغاز شده و تا آخر آبان‌ماه ادامه دارد.