میوه خشک

میوه خشک چیست؟

میوه خشک چیست؟
به نظر می رسد همیشه به ما گفته می شود که بیشتر میوه ها و سبزیجات تازه بخوریم. به هر کجا که نگاه کنید شواهدی از ارزش غذایی موجود در غذاهای گیاهی وجود دارد. با این حال، چیزهای خوب همیشه آسان به دست نمی آیند، و مطمئناً میوه های تازه می توانند در این دسته باشند.

بسته به جایی که زندگی می کنید و سبک زندگی شما چقدر شلوغ است، خرید، حمل و نقل، نگهداری و تهیه میوه گاهی اوقات بیشتر از ارزش آن مشکل به نظر می رسد. از هر کسی که تا به حال به پیاده روی رفته است بپرسید که یک موز در پایین کوله پشتی خود می پرد. علیرغم ارزش غذایی آن، میوه بیشتر از آن که یک ماده غذایی ضروری باشد، مزاحم به نظر می رسد.

خوشبختانه، به نظر می رسد که بیرون آوردن آب میوه می تواند بسیاری از مشکلات را حل کند. میوه‌هایی که به‌درستی آب‌گیری شده‌اند را می‌توان برای مدت‌های طولانی‌تر و در دمای بسیار وسیع‌تری نسبت به میوه‌های تازه نگهداری کرد. خرید آن نیز می تواند ارزان تر باشد، زیرا حمل و نقل و نگهداری آن بسیار ارزان تر است.

بسیاری از انواع میوه ها را می توان به طور موثر خشک کرد، اگرچه برخی از آنها بهتر از بقیه هستند. زردآلو، زغال اخته، موز، زغال اخته و کشمش از جمله محبوب ترین میوه هایی هستند که به خوبی به فرآیند خشک شدن واکنش نشان می دهند.

فواید میوه خشک برای سلامتی چیست؟
دلایل زیادی برای هیجان زده شدن در مورد فواید تغذیه ای میوه وجود دارد. خشک یا تازه، دریافت مقدار مناسب میوه در رژیم غذایی می تواند با کمک به تنظیم فشار خون، کنترل کلسترول، و تامین آنتی اکسیدان ها و مواد مغذی ضروری مانند پتاسیم و کلسیم، تأثیرات مثبتی بر سلامت کلی شما داشته باشد.

مهم ترین چیزی که باید به خاطر داشته باشید این است که، درست مانند پانچ تغذیه ای، محتوای قند میوه خشک نیز تا حد زیادی بدون تغییر باقی می ماند. به همین دلیل، توجه به اندازه سهم بسیار مهم است. خوردن بیش از حد میوه های خشک می تواند نقطه ای باشد که یک میان وعده سالم ناسالم می شود.

حتی با وجود احتمال زیاده روی در مصرف آن، دلایل زیادی وجود دارد که باید میوه های خشک را در رژیم غذایی خود قرار دهید. طیف وسیعی از ویتامین ها و مواد معدنی موجود در میوه ها بسیار زیاد است. اگرچه همه انواع آن مجموعه کاملی ندارند، اما بسیاری از انواع میوه حاوی مقادیری از مواد مغذی ضروری زیر هستند:

ویتامین A
ویتامین K
پلی فنول ها
منیزیم
آنتی اکسیدان ها
کلسیم
پتاسیم
آیا میوه خشک می تواند برای شما مضر باشد؟
با تقریباً همه چیز در دنیای غذا، مقدار زیاد یک چیز خوب می تواند بد باشد. اگر تا به حال این اشتباه را مرتکب شده اید که به طور ناخودآگاه یک کیسه زردآلو خشک را میل کنید، به خوبی می دانید که اثر ملین قوی آنها در کمک به مبارزه با یبوست، مقدار کمی از قدرت خود را در فرآیند خشک کردن از دست می دهد. این نشان دهنده خوبی است که نشان می دهد چگونه میوه هایی که در حد اعتدال برای شما مفید هستند، در صورت مصرف زیاد مضر هستند. با میوه‌های خشک، پیگیری میزان مصرفی‌تان می‌تواند سخت‌تر باشد، زیرا خوردن بیشتر از مقدار آب بیشتر می‌تواند آسان‌تر باشد.

تمیز شدن با خوردن زیاد آلو یا زردآلو خشک تنها تاثیری است که خوردن بیش از حد میوه خشک می تواند بر شما داشته باشد. کالری موجود در برخی میوه‌ها تقریباً منحصراً از شکر به دست می‌آید، و کوبیدن توده‌ای از میوه‌های خشک می‌تواند به این معنی باشد که در نهایت شکر و کالری بیشتری نسبت به آنچه فکر می‌کنید می‌خورید. دانستن اینکه قند چگونه بر افزایش وزن تأثیر می‌گذارد می‌تواند به شما در درک اینکه چرا ممکن است مشکل‌ساز باشد کمک کند.

نوع قند موجود در میوه نیز برای پیگیری اهمیت دارد. سوربیتول، یک الکل قند موجود در آلو (که آلوی خشک است) در هنگام هضم اثر اسمزی دارد، به این معنی که آب از بدن شما خارج می شود و به روده شما کمک می کند تا به هضم کمک کند. این همان چیزی است که هنگام خوردن آلو باعث نرم شدن مدفوع شما می شود. تخیل زیادی لازم نیست تا ببینید که چگونه دور زدن این بیش از حد می تواند عواقب چشمگیری داشته باشد.

بسیاری از میوه‌های خشک حاوی فروکتوز هستند و از اینجاست که می‌تواند عوارض بالقوه مصرف بیش از حد میوه را آغاز کند. در حالی که فروکتوز یک قند طبیعی است و دارای شاخص گلیسمی پایین است، به این معنی که به طور قابل توجهی در افزایش قند خون پس از خوردن آن نقش ندارد، مصرف بیش از حد فروکتوز می تواند به افزایش خطر افزایش وزن کمک کند. اضافه وزن بدن به نوبه خود می تواند یک عامل خطر برای دیابت نوع 2 و بیماری قلبی باشد.

دلیل اینکه میوه خشک پتانسیل بالاتری برای ایجاد اثرات منفی مرتبط با مصرف قند در نظر گرفته می شود را می توان به میزان مصرف همزمان آن نسبت داد. یک بخش کوچک یک اونس از کشمش به ظاهر بی ضرر می تواند 84 کالری داشته باشد که تقریباً همه آنها از قندها ناشی می شود.

یکی دیگر از نکات منفی بالقوه میوه خشک می تواند ناشی از افزودن سولفیت ها در فرآیند خشک کردن باشد. برخی از میوه ها هنگام خشک شدن از نظر بصری جذاب نیستند، بنابراین دست نخورده باقی می مانند

رنگ های روشن مردم با غذاهای خوش طعم مرتبط هستند، می توان مواد نگهدارنده مانند سولفیت ها را اضافه کرد. برخی از افراد نسبت به مصرف سولفیت ها از جمله حملات آسم، گرفتگی معده و بثورات پوستی حساسیت زیادی دارند. اگر جزو این دسته هستید، میوه خشک خود را عاقلانه انتخاب کنید. اگرچه ممکن است آن‌ها جذاب به نظر نرسند، اما میوه‌های خشک کسل‌رنگ اغلب حاوی سولفیت نیستند و ممکن است هنوز برای شما بی‌خطر باشند.

آیا میوه های خشک بدون قند افزوده سالم هستند؟
میوه‌هایی که تحت فرآیند خشک کردن قرار گرفته‌اند که شامل شکر اضافه نمی‌شود، معمولاً ارزش غذایی مشابهی با میوه‌های تازه از همان رقم دارند. البته، استثنائاتی نیز هستند. به عنوان مثال، ویتامین C به طور معمول از خشک شدن به خوبی دوام نمی آورد و میوه های سرشار از این ویتامین در هنگام خشک شدن ارزش غذایی یکسانی ندارند.

با وجود چند استثنا، خوردن مقدار مناسب میوه خشک به طور کلی می تواند فواید و خطرات تغذیه ای مشابه میوه های تازه را داشته باشد. اگر در مورد مصرف قند خود نگران هستید، باید از میوه‌های شیرینی‌شده مانند انبه، موز یا سیب که قبل از خشک شدن شکر اضافه شده‌اند، خودداری کنید.

کدام میوه خشک سالم ترین است؟
ممکن است یک میوه خشک وجود نداشته باشد که کاملاً سالم باشد، اما انواع مختلفی وجود دارد که از نظر تغذیه ای قابل توجه است. خرما یکی از کاندیدای جدی عنوان سالم ترین میوه خشک است که دارای سطوح بالایی از آهن، فیبر، پتاسیم، آنتی اکسیدان ها و غیره است. خرما همچنین دارای شاخص گلیسمی پایینی است، بنابراین معمولاً به افزایش قند خون کمک نمی کند.

میوه های خشک و کاهش وزن
یکی از زمینه‌هایی که می‌تواند هم فواید و هم خطرات میوه‌های خشک را داشته باشد، برای کسانی است که جراحی چاقی یا روش‌های کاهش وزن را انجام داده‌اند تا به وزن سالم کمک کنند. اندازه کوچکتر میوه خشک برای کسانی که اندازه معده آنها کاهش یافته است، یک پیروزی طبیعی به نظر می رسد. این تراکم غذایی بالا نیز می تواند بخشی از چالش باشد. پس از کاهش اندازه موجود معده، بدن شما همچنان به مواد مغذی خوب نیاز دارد و چگالی کالری میوه های خشک کوچک می تواند به شما کمک کند. با این حال، چگالی کالری بالاتر، به ویژه از شکر، می تواند به شما اجازه دهد تا در اطراف سد کالری کمتری که توسط معده کوچکتر تعیین شده برای کمک به کاهش وزن، پنهان شوید.

علاوه بر این، اثرات ملین خوردن بیش از حد میوه های خشک مانند زردآلو یا آلو می تواند منجر به کم آبی خطرناک بدن شود. با شکم کوچک‌تر، دریافت مایعات کافی در رژیم غذایی پس از یک روش کاهش وزن دشوارتر است و از دست دادن آب اضافی در مدفوع می‌تواند شما را در موقعیت خطرناکی قرار دهد.

یکی از مهمترین نکاتی که در کاهش وزن باید به خاطر بسپارید این است که تغییرات کوچک می تواند در طول زمان تفاوت های بزرگی ایجاد کند. اگر در حال شمارش کالری ها و مراقب کربوهیدرات های خود هستید، مراقب باشید که مراقب میزان مصرف خود در مورد میوه های خشک باشید، می تواند بسیار مهم باشد. این یکی از دلایلی است که هنگام تلاش برای رهایی از وزن اضافی بدن، داشتن افراد مناسب در تیم بسیار مهم است.

اگر در حال مبارزه مداوم با چاقی هستید، کمک گرفتن از متخصص تغذیه یا حتی توصیه های پزشکی جامع تر، ممکن است گام بعدی برای کمک به درک تاثیر میوه های خشک و هر چیز دیگری که می خورید بر سلامتی شما تأثیر بگذارد. این یکی از دلایلی است که برنامه درمانی تغذیه پزشکی ما بخشی جدایی ناپذیر از کاری است که در True You Weight Loss انجام می دهیم. این که آیا شما کاندیدای یک روش کاهش وزن هستید یا خیر، درک اینکه چگونه رژیم غذایی و سبک زندگی شما بر وزن بدن شما تأثیر می گذارد و چه کاری می توان برای ایجاد تغییرات انجام داد، بخش مهمی از یافتن راه شما به سمت آزادی خواهد بود. زندگی با وزن مناسب برای بدن شما

میوه خشک چیست؟