ادویه جات

داستان اویه جات

فلفل

فلفل که نام اصیل فارسی آن پلپل است ،گیاه رونده گل دهنده‌ای می‌باشد که پر مصرف‌ترین و محبوب‌ترین چاشنی خوراکی در سراسر جهان است . ویتنام و پس از آن هند از بزرگترین تامین کنندگان فلفل جهان می‌باشند. دانه‌های فلفل پس از خشک شدن در رنگ‌های سیاه و سفید و سرخ عرضه می‌شود.

هنگام برداشت به سبب بوته‌ای بودن گیاه فلفل ، چوب یا ناخالصی‌های دیگری با محصول مخلوط می‌گردد. علی رغم اینکه محصول برداشت شده به صورت نیمه مکانیزه مورد پاکسازی قرار میگیرد، لذا بهتر است پیش از آسیاب کردن ، دانه‌های فلفل مورد بازبینی مجدد قرار گیرند.

فلفل به سبب خواص غذایی بسیار مفیدی که دارد ، در ساخت بعضی از داروها نیز به کار میرود. لیکن افراط در استفاده از آن برای سلامتی مضر است.

هل

هل گیاهی از تیره زنجبیل‌ها است که موطن اصلی آن ( که بیش از 80 % مصرف جهان را تامین میکند ) هند می‌باشد. هل به چای عطر ویژه‌ای می‌بخشد و طرفداران زیادی دارد . هل به سبب عطر شامه نوازش در شیرینیجات و دسرها استفاده می‌شود و می‌تواند از جمله مواد تشکیل دهنده پودر کاری باشد.

هل از نظر طب سنتی ایران گرم وخشک است که فواید درمانی متعددی دارد .

معطر ترین نوع هل ، سبز رنگ است . علاوه بر عطر و رنگ ، اندازه و درشتی هل ، یکی از معیار‌های اصلی مبین مرغوبیت و کیفیت این محصول می‌باشد.

داستان ادویه جات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.